КУРСОВЕ НА ПРЕФЕРЕНЦИАЛНИ ЦЕНИ
- ЛЕТНИ КУРСОВЕ С НАЧАЛО ЮЛИ И АВГУСТ 2026
- ОНЛАЙН КУРСОВЕ
Допълнителни отстъпки:
СЕМЕЙНИ ОТСТЪПКИ
5% от таксата за обучение при едновременно обучение на 2 и повече членове от едно семейство!
Препоръчай АВО и получи отстъпка
Всеки АВО курсист има персонален код, който може да предостави на свой близък/познат. След като новият курсист се запише с този код и двамата ще получат 5% отстъпка от дължимата такса на избрания курс! Валидно и за член от едно семейство – нов курсист за АВО
За да видите своя код през профила на курсиста изберете „Препоръчай АВО и получи отстъпка“
На живо! Традиционна класна стая, пренесена онлайн!
С технически възможности, които позволяват да развиете комуникативни умения и да бъдете активни участници в часа! Лесна за инсталиране и навигиране.
Необходими са Ви компютър /лаптоп, слушалки с микрофон и интернет връзка. Получавате насоки за инсталиране и работа по мейл преди стартирането на занятията.
Ето част от възможностите за Вас като курсист в онлайн класната стая:
- Възможности за активна и ефективна комуникация с преподавателя и останалите курсисти
- Персонализирана обратна връзка и коригиране на грешките от преподавателя
- Индивидуален подход и наблюдение на работата на всеки курсист
- Висока ефективност на обучението
- Висококвалифициран преподавателски екип, който използва умело различни ресурси и техники на преподаване
- Многобройни технически средства на един клик разстояние: виртуална дъска, чатбокс, възможност за споделяне на аудио / видео материали и файлове, виртуални мини-класни стаи за работа по двойки / групи
Летните курсове са изключителна възможност да се подготвите за изпит в рамките на 130 учебни часа, които включват 100 учебни часа занятия с преподавател и 30 часа самостоятелна работа с онлайн ресурси към курса.
Курсът е интензивен и само за 1 месец, с много упражнения и практика, покривате материала, който се преподава в годишните ни курсове.
Подходящ е за бърз напредък или затвърждаване и надграждане на наученото през учебната година.
Можете да се подготвите и явите на изпит в рамките на летните месеци, в извънучебно време, преди началото на учебната година.
Учебниците, по които работим в летните курсове са:
- за подготовка за изпита B2 First: Complete First / Formula B2 First
- за подготовка за изпита C1 Advanced: Complete C1 Advanced / Formula C1 Advanced
Към учебните системи има богато разнообразие от онлайн ресурси за затвърждаване на граматиката и лексиката и за допълнителна практика по изпитните задачи. Интерактивните упражнения и тестове към курса в АВО онлайн платформата предлагат допълнителни възможности за трениране на изпитните умения и стратегии и прилагане на натрупаните знания.
В края на курса Вие ще можете:
- да комуникирате свободно и естествено, демонстрирайки високо ниво на граматически познания и богата лексика
- да пишете граматически правилни текстове, демонстрирайки богат речник, отлична лексика и стил
- да четете дълги текстове с висока степен на сложност и без затруднения да разбирате чужда реч, дори и да не е добре структурирана
- да положите успешно изпита за най-престижния езиков сертификат
Напредъкът, нивото на придобитите знания и степента на усвояване на учебния материал се следят непрекъснато в рамките на Вашия изпитен курс чрез:
- Текущи тестове, съдържащи всички компоненти на изпита
- Писмени задания в изпитния формат
- Пробен изпит в реално време и изцяло по изпитния формат
Всички тестове и пробни изпити се провеждат с автентични изпитни материали от изпитната банка на Cambridge English. Oценяват се по всички изисквания и критерии на Университета Кеймбридж
Възползвайте се от възможността безплатно да:
- се консултирате по конкретен въпроси или тема, която е важна за Вас (напр. изпитно интервю), като се запишете за ежеседмичните индивидуални консултационни онлайн часове с преподаватели с роден език английски
- упражнявате, затвърждавате и проверявате напредъка си в специално създадените допълнителни интерактивни онлайн ресурси към Вашия курс в АВО онлайн платформата
- получите удължен 3-месечен достъп до всички учебни материали в АВО онлайн зоната след края на курса
- проведете пробен изпит - онлайн или присъствен, в реално време, с автентични изпитни материали, оценяван по реалните критерии на Кеймбридж.
Вашият изпитен курс включва пробен изпит (присъствен или онлайн – по Ваш избор) в реално време, провеждан и оценяван по всички правила и изисквания на Университета Кеймбридж.
Резултатите от пробните изпити са ориентир за Вашия напредък, степента, в която сте усвоили учебния материал и способността Ви да се справите успешно с предстоящия реален изпит на Университета Кеймбридж.
С какво ви помагат пробните изпити? Те са отлична възможност:
- Да се уверите на практика в знанията и способностите си
- Да тренирате избрания от Вас вариант на изпита – на компютър или на хартия всички компоненти на изпита, за който се подготвяте
- Да тренирате способността си за правилно разпределение на изпитното време
- Да преодолеете естествения страх от явяването на изпит
✏️ Процедурата по записване включва входящ онлайн тест за ориентировъчно определяне нивото на владеене на английски език.
✏️ Курсът стартира с индивидуална консултация с опитен тестващ преподавател в предварително запазен ден и час, която може да се проведе на място в клоновете на АВО Езиков и изпитен център или във виртуалната класна стая онлайн
✏️ Целта на така предложената професионална консултация е да ви помогне да вземете най-доброто решение за предстоящото обучение в АВО. Препоръчаният курс ще отговори максимално на вашите езикови потребности и очаквания и ще ви позиционира в най-подходящото за вас подниво в нашата схема на курсовете. Така ще ви гарантираме качествено покриване на нивото според международните изисквания.
✏️Формирането на групите се базира изцяло на резултатите от тази индивидуална консултация: ниво и очаквания на курсиста. Обучението се провежда в групи от максимум 14 човека. Размерът на групите е обвързан с използваната методика, моделите и начините на работа по време на обучението.
Направете безплатен онлайн тест ТУК
| Eзикова рамка - нива |
Нива на АВО курсовете |
Кеймбридж сертификати за ученици |
|
Pre А1
|
Pre A1.1
|
|
|
Pre A1
|
Pre A1 Starters |
| А1 |
A1 |
|
| A2 |
A1 - A2 |
A1 Movers |
| A2+ |
A2 Key for schools |
| В1 |
В1 |
В1 Preliminary for schools |
|
B2
|
Pre-First
|
|
|
B2 First / B2 IELTS
|
B2 First / First for schools / IELTS Academic Module (6.0 - 6.5) |
| C1 |
C1 Advanced / C1 IELTS |
C1 Advanced / IELTS Academic Module (6.5 - 8.0) |
| C2 |
C2 Proficiency |
C2 Proficiency |
Сертификатите за успеваемост на АВО се издават след успешното полагане на финалния тест за курса и съдържат информация за Вашето ниво според Европейската езикова рамка.
При успешно полагане на изпит на Университета Кеймбридж, Вие получавате безсрочен международно признат сертификат за вледеене на английски език, който Ви дава конкурентно предимство при кандидатстване за обучение в български и чужди университети или за престижна работа в и извън България.

АВО е платинен отворен изпитен център, оторизиран от Cambridge English да провежда изпити за придобиване на безсрочни международно признати сертификати за владеене на английски език:
- За малки ученици: Pre A1 Starters, A1 Movers, A2 Flyers
- За големи ученици и възрастни: A2 Key / Key for Schools (KET / KETS), B1 Preliminary / Preliminary for Schools (PET / PETS), B2 First / First for Schools, C1 Advanced, C2 Proficiency
За нашите курсисти това означава:
- улеснена процедура по регистрация
- голямо разнообразие от изпитни дати за двата варианта на изпита – компютърно и хартиено базиран
- изчерпателна информация за всеки аспект, свързан с полагането на предстоящия изпит
Регистрация за изпит можете да направите онлайн ТУК .
Подробна информация относно изпитите на Кеймридж можете да намерите в секцията Изпитен център на нашия сайт.
Резултатите от изпита са видими чрез инидивидуална парола в срок от 2 седмици след явяване на изпит на компютър или от 4 до 6 седмици след явяване на изпит на хартия.
Оригиналният сертификат се получава:
- в срок до 2 седмици след излизането на изпитните резултати при компютърния вариант на изпита
- в срок от 2 до 4 седмици след излизането на изпитните резултати при хартиен вариант на изпита